láska - aneb co tě nezabije,to tě posílí

12. listopadu 2011 v 8:37 | Fredy |  Péče o štěně

věčina lidí si moc přeje psa - jenže když ho dostanou jsou zklamáni ,že kromě mazlení ze psem musí pejskovi vykonávat i jinou službičku jako např. uklízet bobíky , venčit ho , pravidelně mu dávat čistou vodu a jídlo atd.
Ale hodně z těchto lidí si řeknou bud dost - pejska nikomu dají ,ale někteří se vzchopí -a o pejska se začnou starat s nadšením začnou ho cvičit .

Co potřebuje štěně: štěněě potřebuje hodně lásky péče ,ale hlavně dostatek voody a jídla a taky potřebuje volnost - která je velmi důležitá - pokud máte pejska v paneláku tak ho berte alespon 3x za den ven pejsek to opravdu potřebuje,ale když máte pejska hodně rádi můžete ho brát i vícekrát ,ale většina psů siřekne sama - zaštěká nebo knučí.
Ale jak je to ze cvičením??? no pro štěně je ideální rok 3- 4 měsíce to je přibližně doba na začátky jako jsou poveli - Lehni ,sedni ,pac ,ale to ,že chcete toto po štěněti tak mu to musíte naznačit

Lehni !!! - poklepejte na podlahu

Sedni !!! - tlačte jeho zadek na zem ,ale jen málo aby to štěně nebolelo ,a taky mužete použít ruku nad štěnětem

Pac !!! - poklepejte mu na packu kterou chcete aby zvednul

ovšem když máte takhle malé štěně tak občas poveli zkoušejte z piškotkem nebo znějákou laskominkou a občas pouze s pohlazením ,protože kdybyjste to pořád dělali pouze s piškotky - štěně by se naučilo pouze s piškotky a kdyby vědělo ,že piškot nemáte povel by to prostě nevykonalo

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama